• Rožu ieziemošana

    Lai arī ziemas pēdējos pāris gadus ir bijušas garas un saltas... vairāk>>

  • Latviešu tautas ticējumi decembrim

    P. Šmits apkopojis pavisam 36 790 latviešu tautas ticējumus...... vairāk>>

Dārza laiks -> Par mums

Ikviens dārza un puķu mīļotājs piekritīs, ka dārzs ir vieta, kur pazūd laiks. Dārzs ievelk kā slazdā. Diena paskrien, nejūtot ne nogurumu, ne izsalkumu. Tā ir vieta, kur prieks un gandarījums ir lielāks par nogurumu, jo dārzs savu kopēju vienmēr atalgo - ar skaistu ziedēšanu, ar bagātīgu ražu.

Jo vairāk laika pavadām dārzā, jo biežāk tas mūs pārsteidz ar savām pārvērtībām. Dārzā iemājo dvēsele. Vai esat ievērojis, ka dārzā parādās augi, kuri nekad tur nav auguši? Visbiežāk tie der ārstnieciskiem nolūkiem un ir atnākuši, lai ārstētu kādu no ģimenes locekļiem. Tā ir vienīgā valoda, kādā tie ar mums mēdz sarunāties.

Kāds pieredzējis dārznieks man savulaik mācīja: „Nebaidies apgriezt augļu kociņus, griez droši, un tu redzēsi, kā tie par to priecāsies! Nebaidies normēt ražu – izkniebt liekos ziedus, atliekt lielākus zaru leņķus! Lieto bioloģiskus augu kopšanas un mēslošanas līdzekļus, tā tu panāksi labāku ražu un pasargāsi augus no slimošanas un paildzināsi tiem dzīves garumu!”

Mēs vēlamies izcelt mūsu pašu, Latvijas audzētāju un selekcionāru darbu. kopā ar mums veidotais Dārzs būs sabiedrība, kurā sanāks pārsvarā vietējie iezemieši - vitāli, apveltīti ar labu ziemcietību un salcietību. Vietējie augi labāk jūtīsies mūsu augsnē, labāk pacietīs ziemeļu un ziemeļrietumu vējus, mitrās un saltās ziemas. Būs jau mūsu dārzos arī pa kādai eksotiskai skaistulei, bet tad izvēlieties tās, kas ir jau pieradušas un iesakņojušās. Mūsu lapā varēsi atrast arī augu kolekcijas brīnumus no citu valstu selekcionāru devuma, kas šeit, mūsu zemē, ir pavairoti un audzējot pārbaudīti.

Īstais dārza laiks sākas jau janvārī. Tomēr, lai Jūsu dārzā ienāktu paši labākie, skaistākie un veselīgākie augi, gatavošanās nākamajam pavasarim jāsāk jau iepriekšējā rudenī. Ja esat iekārojis kādu retumu, bet šajā lapā to neatrodat, zvaniet, jo retumi tāpēc ir retumi, ka ir pieejami ierobežotā daudzumā, bet tas nebūt nenozīmē, ka to nav!

Atrodiet savu dārznieku, kam prasīt padomu! Izveidojiet uz šīs zemes pats savu paradīzes dārza stūrīti, kurā laiks iegūst pavisam citas dimensijas.

Lai Jums izdodas!

Ar cieņu,

Līga Hauka, pārstāvot Dārza Laiku